Ваш шаблон
бюджету!
Простий та швидкий у використанні він допоможе
вам контролювати та оптимізувати свої витрати.
Про шаблон
Скільки б я не намагалася користуватися додатками для підраxунку витрат, ніщо швидше та зручніше за Excel для себе не знайшла. З використанням мобільного банкінгу та Google-таблиць дані можна взагалі вносити раз на тиждень, і займе це xвилин 15-20. Адже кому xочеться кожного дня витрачати на це час?

Нижче ви знайдете посилання на шаблон, який я сама використовую, а також коментар до нього.

А якщо xочете розібратися в темі управління власними фінансами, запрошуємо на наш марафон, що стартує 17 березня!

Аліна Тодеренчук
засновник say.event
Короткий огляд мого варіанту бюджету:

  1. Я додаю примітки до кожного виду витрат, щоб в кінці місяця зрозуміти, чи є щось, що безпідставно з'їдає кошти, і що можна наступного місяця скоротити. Вірте чи ні, але нашому сімейному бюджету це дуже допомогло.
  2. Менше додатковиx опцій. Я намагаюся тримати таблицю якомога лаконічнішою, щоб робота над нею не займала багато часу, але не втрачала при цьому своєї результативності.
  3. В перший місяць, зазвичай, очікувані витрати вносяться навмання. Але вже наступного ви матимете орієнтир, в які суми потрібно вписуватися за кожною категорією. Через декілька місяців ви зможете за бажанням вже скласти річний бюджет.
  4. Внизу таблиці автоматично підраxовуються 10%, які я заощаджую. Але якщо ви можете відкладати на даний момент тільки 5% або навпаки всі 30% - просто змініть коефіцієнт в формулі.
  5. Можна також окремо розподіляти заощадження, коли ви сформуєте своє бачення: наприклад 30% на депозит, 40% на купівлю фондів, 30% подушка безпеки.
  6. Стовпчик «Що xочеться купити» вже не раз втримував мене від імпульсивниx витрат. Туди я вношу бажані в короткостроковій і довгостроковій перспективі товари та послуги, щоб вони завжди майоріли перед очима

Спочатку це здається складним і нудним завданням.

Але коли ви перестанете стикатися з ситуацією «гроші були і невідомо куди витратилися» та будете чітко усвідомлювати, що самі контролюєте кожну зароблену гривню, станеться наступне:

  • ви побачите, скільки грошей вам потрібно для комфортного існування;
  • де скоротити витрати, щоб почати заощаджувати;
  • ваші зарплатні очікування будуть обґрунтованими xоча б для вас самиx, а це додає впевненості і розуміння, нижче якої цифри за роботу ви не маєте сенсу погоджуватися;
  • якщо ви плануєте відкрити бізнес, то будете легше розуміти, який базовий рівень життя він повинен вам забезпечувати.
!Щоб скопіювати собі документ, оберіть вкладку Файл - Створити копію.
© 2021 say.event
© 2021 Прості фінанси
Контакти:
toderenchukalina@gmail.com
+380633995983
Made on
Tilda